«Слуги» вирішили, що парламент надто відкритий для народу – В’ятрович

208


Дмитро Разумков

Совково-авторитарний характер нинішнього режиму виявляється не тільки в розгортанні репресій, але й у загальному наступі на права, свободи й демократичні традиції.

Свіжий приклад – розпорядження голови парламенту Разумкова про обмеження доступу людей у Верховну Раду.

Читайте також: "Режимна територія": влада вирішила закрити парламент

Упродовж останніх років доступ до приміщень парламенту було значно спрощено, завдяки чому люди могли відвідувати засідання Ради та її комітетів, долучатися до законотворчої роботи. Але "слуги" вирішили, що законодавчий орган надто відкритий для народу.

Новим рішенням різко звужено коло людей, які можуть замовляти перепустки на вхід до приміщень парламенту. Всупереч законові, який передбачає відкритість роботи парламентських комітетів, звичайні депутати не зможуть без дозволу керівництва фракцій чи комітетів запросити експертів до участі в такій роботі. Робити фото та відео в кулуарах Ради можна лише акредитованим журналістам і тим, кому апарат ВР дозволив фотографувати!

І вишенька на торті – заборона допуску в кулуари Ради та приміщення комітетів депутатів попередніх скликань. Навіть люди, які проголошували незалежність України, мають право тепер пройти на засідання комітету чи в кулуари Ради лише зі спеціальним дозволом.

Читайте також: Авторитаризм на підході, але Україну вкотре врятують бідність і корупція – Портников

"Європейська солідарність" почала збір підписів народних депутатів під зверненням до Разумкова із закликом не ганьбитися перед Україною та світом і скасувати ці обмеження.

P. S. Відтепер живих персонажів цієї картини, тих, хто робив країну незалежною, у парламенті зможемо побачити тільки на цьому полотні.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube