Після настання темряви Київ вражає неймовірними краєвидами на тлі нічних вогнів та зоряного неба. Це чудова нагода для прогулянок, вивчення астрономії та романтичних побачень. Щоб сповна насолодитись вечірньою атмосферою та отримати незабутні враження, варто вирушити в спеціальні місця, де можна бути ближче до неба.
Журналісти 44.ua розповіли про них детальніше. У цій підбірці ви дізнаєтесь, де можна поринути в безмежний космічний простір та побачити унікальні астрономічні явища, віддалені від Землі.
Головна астрономічна обсерваторія НАН України
Увечері над Голосіївським лісом інколи помітно промені світла. Це свідчить про те, що відбувається спостереження за небесними об'єктами в обсерваторії. Вже багато років поспіль цим займаються не лише астрономи, але й усі охочі. Огляд зоряного неба здійснюється на телескопі-рефракторі. Крім цього, для киян та туристів тут проводять лекції та екскурсії. Завдяки цьому можна дізнатися ще більше цікавого, а саме:
- в яких умовах працювали перші українські астрономи;
- як виглядають професійні телескопи;
- чого досягли астрономи та які зробили наукові відкриття;
- які незвичайні об'єкти були знайдені на інших планетах.
Детальніше про лекції та екскурсії можна дізнатись на сайті головної астрономічної обсерваторії НАН України. Наразі в будівлі існує 8 наукових відділів та 7 лабораторій, де працюють астрономи. Також є музей, який призначений для відвідувачів.
Контакти:
Адреса: вул. Академіка Заболотного, 27
Телефон: (044) 526 0869
Київський планетарій
Це унікальне місце, де здійснюються мрії та відбуваються справжні дива! Київський планетарій пропонує дітям та дорослим вирушити в незабутню подорож по зоряному небу. Завдяки сучасним технологіям та науковим програмам усі охочі можуть милуватися сонячними та місячними затемненнями, падаючими кометами й зірками, дізнаватися таємниці Всесвіту та багато іншого.
У 2011 році тут був відкритий науково-розважальний комплекс. Головною його особливістю є сферичний кінотеатр, розташований в Зоряному залі. Також можна побувати в школі астрономії та студії космічного малювання, де діти в ігровій формі здобувають знання про космос.
Для дорослих теж проводять цікаві та вражаючі події, наприклад, концерти класичної музики під зоряним небом та кінопокази про інші планети, наукові відкриття й позаземне життя. Переглянути афішу заходів можна на сайті планетарію або в точках продажу квитків Києва.
Контакти:
Адреса: Велика Васильківська, 57/3
Телефон: (044) 338-19-91
Астрологічна обсерваторія КНУ
Наразі вона є однією з найстаріших університетських обсерваторій в Україні. З 1845 року в цій будівлі проходять астрономічні спостереження та наукові дослідження. Щоб помилуватися зоряним небом через телескоп та дізнатися цікаві факти про це історичне місце, можна взяти участь у вечірній екскурсії. Її влаштовують у музеї, розташованому в обсерваторії. Там зберігається багато фотографій зоряного неба та унікальних експонатів, яким вже сотні років. Варто пам'ятати, що екскурсію проводять лише за сприятливої погоди та попереднім записом.
Контакти:
Адреса: вулиця Обсерваторна, 3
Телефони: (044)486-39-10, (098) 366-08-23
Парк Слави
У Києві є багато зон відпочинку на свіжому повітрі, але саме парк Слави — улюблене місце прихильників астрономії. На його величезній території відкриваються дивовижні краєвиди, а ще є безліч місць для усамітнення та спостереження за зоряним небом. Кияни приходять сюди ввечері заздалегідь до появи рідкісних небесних явищ. Щоб помилуватися зорями та планетами, варто слідкувати за календарем астрономічних подій та бути підписаним у соціальних мережах на спільноту однодумців, наприклад, «Астрополіс».
Контакти:
Сайт: astroclub.kiev.ua
Фейсбук: astropolisukraine
Підписуйтесь на наш Telegram канал "Головні новини Києва – 44.ua", щоб бути в курсі всіх подій і нічого не пропустити.
Нагадаємо, що раніше ми писали про те, що Київ оновлює ключові теплові мережі: столиця готується до зими
Джерело: 44.ua