Бетонні стовпчики

914

Хочете збудувати міцну огорожу біля свого будинку? Потрібно облаштувати присадибну ділянку і сховати її від чужих очей? Тоді вам треба подумати про надійну опору для вашого паркану. Це можуть бути бетонні стовпчики. Великий вибір якісних стовпчиків «Укфрівел» із бетону можна знайти на сайті http://ukfreewell.com.ua/ua/gbi/stolbiki-zabora-i-vinogradnikov.html . Для зручності покупця стовпчики можна відсортувати по довжині, ширині, типу, вазі. Таким чином, ви швидке знайдете те, що підходить саме вам.

Чому варто обрати саме бетонний стовпчик?

Бетон – це міцний будівельний матеріал, майже не чутливий до дії навколишнього середовища. На нього не впливають дощ, мороз, вітер, сонячні промені. Бетонний стовпчик легко витримає навантаження від будь-якої огорожі – чи то буде сітка рабиця, чи ковані прутики. При необхідності в бетонному стовпі можна приховати деякі проводи, наприклад, від сигналізації, освітлення будинку або для роботи воріт, що відкриваються автоматично.

Бетонна огорожа має чимало переваг. Одна із них – це ціна. Такий паркан коштує набагато менше, аніж, наприклад, кам’яний. Бетонні елементи огорожі – міцні, довго не втрачають свій зовнішній вигляд. Бетон не піддається процесу гниття, як дерево. Бетонний стовпчик можна пофарбувати з декоративною метою, але робити це не обов’язково.

Вважаєте, що бетонний стовпчик може бути лише сірим, стандартної форми? Це зовсім не так. Можна замовити декоративний стовп, прикрашений штучним каменем. Замовник може обирати текстури та колірну гаму. Також для паркану можна придбати бетонний стовпчик у вигляді колони. Це допоможе зробити вашу огорожу більш вишуканою та оригінальною. 

Особливості бетонних стовпчиків

Стовпи для огорожі можуть бути різної:

  • довжини;
  • ширини;
  • товщини.

Такі вироби можуть мати різну форму:

  • квадратну;
  • прямокутну;
  • округлу.

Усередині стовпчик може бути заповнений бетоном або мати сердечник із 4-х арматур. Також у бетонних опор може бути сердечник із металевої труби. Якщо за задумом усередині стовпчика мають бути електричні проводи, то їх обов’язково треба заховати в гофру. Традиційно заставні для поперечок виступають на 15 сантиметрів. Після завершення монтажу стовпчиків за допомогою цементного розчину на них встановлюються ковпаки, що захистять декоративну конструкцію від негоди. 

Для виготовлення стовпчиків найчастіше використовують бетон марки М-200. Також до нього додаються спеціальні присадки, що покращують його морозо- та водостійкість. Бетон М-200 належить до групи важких, його часто використовують як основний матеріал при виготовленні каркасних армованих та фундаментальних конструкцій. У процесі виготовлення стовпчики з бетону проходять обробку гідротермальним способом. Таке пропарювання пришвидшує затвердіння бетону та робить його міцнішим на 10-15 відсотків. 

Для армування стовпців заввишки до 3 м використовують дріт ВР-1 діаметром 4 мм. Стовпи заввишки 3 м і більше армують звареним металевим каркасом з дроту діаметром 6 мм. Через кожні 40 см на каркасі мають бути кільця із дроту завтовшки 5 мм.