Угорцям заборонили змінювати вказану при народженні стать

60

Громадяни Угорщини більше не можуть протягом життя змінювати свою вказану при народженні стать. Парламент Угорщини прийняв поправку до закону, яка практично лишає трансгендерів поза законом.

Цю поправку підтримали, зокрема, депутати партії "ФІДЕС – Угорський громадянський союз", яку очолює прем'єр Віктор Орбан, який неодноразово виступав проти практики гендерної корекції, повідомляє УНІАН.

Читайте також: В Северной Ирландии легализовали однополые браки и аборты

Рішення угорського парламенту піддали критиці правозахисники. "Це рішення відкидає Угорщину назад у середньовіччя", — заявив директор угорського відділення організації Amnesty International Девід Віг.

Він припустив, що ця поправка відкриє дорогу подальшій дискримінації трансгендерів та нападів на них. На початку травня парламент Угорщини відмовився ратифікувати Конвенцію Ради Європи про боротьбу з насильством щодо жінок та домашнім насильством, відому також як Стамбульська конвенція.

Читайте також: Перша країна в Азії легалізувала одностатеві шлюби

Депутати підтримали позицію уряду, згідно з якою цей документ нібито заохочує "деструктивні гендерні ідеології" та "нелегальну імміграцію".

За версією членів "ФІДЕС", чинного законодавства цілком достатньо, щоб захистити жінок. Парламентарії також відмовилися від зобов'язання приймати мігрантів і біженців, яких переслідують через їхню сексуальну орієнтацію чи стать.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube