У КМДА пояснили, навіщо столичні «швидкі» рухаються з сиренами

74

У КМДА пояснили, навіщо столичні "швидкі" рухаються з сиренами

Директорка Департаменту охорони здоров’я Київської міської державної адміністрації Валентина Гінзбург пояснила, чому нині у Києві майже вся "швидка допомога" їздить з увімкненими сиренами.

В інтерв’ю "Главкому" Гінзбург зазначила, що це рішення ухвалили на рівні керівництва міста, інформує UAINFO.org.

"І дуже правильно. Це для того, щоби звернути увагу мешканців столиці на те, скільки пацієнтів на добу потребують госпіталізації. Може, сирени повернуть їх увагу до проблеми. Нехай люди задумаються, що потрібно берегти своє життя. Нині це нововведення розглядається як приклад для інших міст. Всі думають: це не стосується мене, якщо мій друг переніс «ковід» у легкій формі, значить все добре і нічого страшного. По-перше, все зовсім не так, як собі малюють люди. А по-друге, є повторні інфікування. Пацієнти заспокоюються: мовляв, я вже ж перехворів, але потім інфікуються вдруге і хворіють важче. Заспокоюватися немає ніяких причин, все в руках кожного з нас", – пояснила вона.

Читайте також: В Україні вводять новий спосіб виклику "швидкої" для хворих COVID-19

Крім того, Гінзбург відповіла тим, хто критикує використання сирен.

Читайте також: Deutsche Welle: Почему Финляндии удается успешно бороться с пандемией коронавируса

"Не знаю як щодо повного локдауну, але, може, вже прийшов час, коли потрібно звернути увагу наших людей, щоб вони задумалися. Ви бачите у мережі відеоролики з пацієнтами, які перебували у важкому стані, а потім діляться враженнями від хвороби, від того, як перебували за крок від смерті. Але при цьому ще не говоримо, що у таких пацієнтів потім можуть проявитися ускладнення від того, що вони сьогодні перехворіли на "ковід", – додала лікарка.

В Україні за минулу добу підтвердили 15 331 новий випадок коронавірусу. Це новий антирекорд.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube