Туга за гнобителькою: що не так із реакцією на смерть Валентини Шевченко

224

Українські медіа та Дмитро Разумков у парламенті із придихом розповідали про смерть "єдиної жінки, яка очолювала президію Верховної Ради УРСР" Валентини Шевченко.

Валентина Шевченко – одна з найреакційніших і найжорстокіших керівників радянської України. Вона мала репутацію залізного чобота щодо діячів культури, акторів, гнобительки всякого вільнодумства та дисидентства.

Читайте також: "Люди не зі страху": яким був радянський режим у "вегетаріанські" часи "застою"

Колись на початку 1980-х Валентина Шевченко під час розмови сказала Іванові Миколайчуку: "Ви помиляєтесь, якщо думаєте, що ми не бачимо націоналістичних підтекстів "Вавилону ХХ" і всього вашого поетичного кіно. Буде відповідальність, запам’ятайте мої слова. Недовго лишилося".

Миколайчук приїхав до нас додому й розповів про цю розмову моїй мамі того дня, як вона повернулася з чотиригодинного допиту в КГБ перед прем’єрою своєї моновистави "Маруся Чурай" 1982 року. Звинувачення тоді стосувались організації "націоналістичного шабашу" і "неправильно розставлених акцентів у творі Ліни Костенко". Шевченко й у цій історії, і в інших була однією із decision makers і найвпливовіших "катків" радянського "бульдозера", який зачищав українську культуру. (Це довга історія, колись напишу про це окремо).

Примусове заганяння киян на першотравневий парад 1986 року, коли північний вітер дув із Прип’яті на Київ і максимально підняв радіаційний фон – це також зокрема відповідальність Шевченко. Пізніше вона пояснювала, що "такою була вказівка з Москви".

Читайте також: "1+1" заважає мова: продюсерка запевняє, що українська "не підходить" для мелодрам

P. S. Пишуть мені в коментах, що саме Шевченко відмовилася (підписала відмову) у помилуванні Івана Гончарука, останнього, кого розстріляли за участь в УПА.

Пригадуєте історію про 62-річного пенсіонера, якого п’ять днів судили на Волині за звинуваченнями, за які він уже відсидів свій термін у концтаборі, та розстріляли в 1989 році?

Й ось я сьогодні пригадала ці слова до Миколайчука "недовго лишилося". Іванові Миколайчуку лишалося жити кілька років. Він згорів від тяжкої хвороби в 1987-му. Фактично нікого з геніїв українського поетичного кіно нема. Валентина Шевченко помирає у 84 роки в елітній Феофанії і її вшановують українські медіа разом із парламентом. Містична історія.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube