Кабмін встановив доплати пенсіонерам з березня 2021 року: хто може розраховувати на збільшення пенсій

57

Кабмін встановив доплати пенсіонерам з березня 2021 року

Кабінет міністрів ухвалив постанову, якою з 1 березня 2021 року будуть встановлені доплати пенсіонерам від 75 до 80 років у розмірі 400-500 грн

Відповідне рішення Кабмін прийняв під час засідання уряду, передає Еспресо.TV.

"Проєктом акта пропонується, перше, встановити щомісячну компенсаційну виплату в розмірі до 400 гривень пенсіонерам старше 75-річного віку, в яких розмір пенсійної виплати не перевищує розмір середньої заробітної плати доходу в Україні з якого сплачувалися страхові внески та яка враховується для обчислення пенсії за 2020 рік", — сказала міністр соціальної політики Марина Лазебна.

За її словами, проєкт постанови визначає механізм надання компенсаційної вилпати і фіксує, що найменша пенсійна виплата для цієї категорії пенсіонерів не буде становити менше 2,5 тис. грн.

Читайте також: Наслідки пенсійної "реформи": хто не зможе вийти на пенсію в 60

Лазебна додала, що такий крок уряду дозволить адресно підвищити мінімальні пенсійні гарантії.

Друге, зазначила Лазебна, що пропонується цією постановою — це продовження у 2021 році виплат щомісячної компенсації в розмірі до 500 грн пенсіонерам старше 80 років.

За словами Лазебної, постановою також пропонується визначати 1 березня датою проведення щорічної індексація пенсій.

Читайте також: Новая реформа: электронная трудовая книжка и автоматический выход на пенсию

Водночас, за словами міністра фінансів Сергія Марченка, для реалізації цієї постанови необхідно 4,5 млрд грн з державного бюджету на 2021 рік, яких наразі немає.

"Але це дійсно важливий документ, люди дійсно мають знати параметри, тому пропоную Кабінету міністрів підтримати … джерела будемо шукати спільно", — зауважив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube