Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського став одним із перших столичних вишів, де встановили сонячні панелі із системою накопичення енергії. Їх розмістили на даху бібліотеки. Про це повідомили в КПІ на офіційній сторінці фейсбук.
Сонячна електростанція в КПІ — це не лише крок до енергонезалежності, але й цінний внесок у розвиток освіти. Таким чином університет став прикладом для інших навчальних закладів України, демонструючи, як технологічні рішення й інновації можуть поліпшувати якість навчання.
Також не забувайте підписуватись на наш Telegram-канал "Головні новини Києва – 44.ua", щоб бути в курсі всіх подій та нічого не пропустити.
Як працює нова електростанція?
Сонячні панелі мають потужність генерації 14,8 кВт та накопичувач енергії на 19,2 кВт-год. Вони складаються з таких елементів:
- 34 фотовольтаїчні модулі, які перетворюють сонячне світло на електроенергію;
- акумулятори великої ємності, які забезпечують збереження енергії для подальшого використання;
- інвертор та інші компоненти, які дозволяють системі забезпечувати безперебійне живлення.
- електростанція працює працює навіть у випадку аварійних чи стабілізаційних відключень електроенергії.
Які переваги отримали студенти та викладачі?
- безперебійний доступ до навчальних ресурсів. Завдяки енергосистемі бібліотека забезпечить роботу ELAKPI — електронного архіву, який містить навчальні та наукові матеріали університету;
- стабільний Wi-Fi. Студенти та викладачі можуть продовжувати освітню діяльність навіть за умов відсутності електроенергії;
- екологічність та економія. Наявність сонячних панелей знижує витрати на електроенергію та сприяє збереженню чистоти навколишнього середовища.
Раніше ми писали про те, що Готовий до блекауту на всі 7 кВт: киянин встановив сонячні панелі на 15 поверсі, — ВІДЕО
Джерело: 44.ua