Саме за два тижні до смерті фізичний стан людини погіршується. Їй стає важче ходити, збільшується сонливість. Людина дедалі більше часу проводить уві сні. Також вона втрачає здатність ковтати таблетки, їсти та пити.
Процес умирання у людини починається приблизно за два тижні до смерті. Таку думку висловив експерт із паліативної медицини Шеймус Койл у матеріалі для BBC News Україна.
Він шукав відповідь на питання, чи відчуває людина в момент смерті полегшення або навіть ейфорію? І що саме відбувається в її свідомості в останні хвилини життя?
Читайте також: Рак зможуть виявляти ще до того, як він з'явиться – дослідження
Вчений зазначив, що саме за два тижні до смерті фізичний стан людини погіршується. Їй стає важче ходити, збільшується сонливість. Людина дедалі більше часу проводить уві сні. Також вона втрачає здатність ковтати таблетки, їсти та пити.
Койл зазначив, що фахівці з паліативної медицини називають цей період "активним умиранням", це означає, що людині залишилося приблизно два-три дні.
Проте у кожної людини цей процес проходить по-різному, у когось це може тривати один день, а в когось – тиждень. Тому передбачити, як саме помремо, ми не можемо.
Під час наближення смерті в організмі підвищуються хімічні речовини стресу, зростають маркери запалення і, можливо, відбувається сплеск ендорфінів у крові.
Читайте також: Правда ли, что человек может поседеть от стресса?
Койл зазначив, що у 2011 році було проведено дослідження, яке показало, що в мозку шести щурів, які помирали, втричі підвищився рівень серотоніну, хімічної речовини, яка, як вважають, сприяє відчуттю щастя. Вчені не виключають, що схожі процеси можуть відбуватися і з людиною, що і є причиною передсмертної ейфорії.
Експерт зазначив, що технологія вимірювання рівня ендорфіну і серотоніну в людини вже є. Проблему для дослідження становлять лише повторні аналізи крові, які треба зробити в останні години життя людини.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube