Україна має унікальний бойовий досвід боротьби з іранськими дронами-камікадзе «Шахед» і готова ділитися цими напрацюваннями з партнерами. Водночас направляти своїх військових для участі у можливій місії на Близькому Сході Київ не планує. Про це заявив заступник начальника Головного управління розвідки Міноборони України Вадим Скібіцький.
.png)
"Ми маємо експертизу, щоб розуміти, з якого напрямку, коли та в який час вони запускають "Шахеди", і за яким маршрутом ті летять. Це практичний досвід наших військових із перехоплення", – сказав Скібіцький.
"Українська ППО покладається на багаторівневу координацію – від мобільних вогневих груп до зенітно-ракетних комплексів та засобів радіоелектронної боротьби. Усе це має працювати у складній інкорпорації, а не як окремий тип озброєння", – додав представник ГУР.
Скібіцький наголосив, що Україна готова ділитися з партнерами інтелектуальним ресурсом — досвідом і уроками, здобутими під постійними атаками.
"Ми не кажемо, що збираємося брати участь (у місіях за кордоном, – ред.) на практиці. Але ми пропонуємо спільний досвід, оскільки ця загроза залишається актуальною для всіх", – зазначив він.
Нагадаємо, що Генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що союзники альянсу підтримують дії президента США Дональда Трампа, спрямовані проти іранських ядерної та ракетної програм. Водночас, він підкреслив, що НАТО безпосередньо не залучене до цієї військової операції.



































































