Україна в Китаї буквально «відвоювала» апарати вентиляції легенів у іншої країни — нардеп

90

Україна в Китаї буквально "відвоювала" апарати вентиляції легенів у іншої країни – нардеп

Нардеп Андрій Мотовиловець, який супроводжував літак з медикаментами з Китаю, розповів про конкуренцію різних країн в закупівлях засобів для боротьби з наслідками пандемії.

Про це Мотовиловець розповів в інтерв'ю Українській правді.

"У нас було оплачено замовлення на апарати вентиляції легенів. Вже після приземлення (в Китаї — Ред.) ми дізналися, що нам відмовляються його постачати. Спочатку написали, що все готово, все є, чекає на складі. Потім в останній момент була включена задня. І треба було „підключати“ військових аташе, щоб вони нам допомагали в цій ситуації", – зазначив нардеп.

За словами депутата, в китайському Гуанчжоу сказали, що тільки дві країни відправили за медичними товарами військові літаки: Україна і США.

Україна оплатила замовлення тоді, коли літак попрямував в Китай, а остаточно домовленості були досягнуті вже на митному складі.

23 березня літак Збройних сил України доставив в аеропорт Бориспіль партію медичних засобів із Китаю в рамках боротьби за пандемією коронавірусу.

Зокрема, це 250 тис. тестів для експрес-діагностики, медичні маски різного ступеня захисту, дезінфектори, апарати штучної вентиляції легенів та інші засоби, необхідні для боротьби з поширенням COVID-19.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube