Перша пара країни вдягла стилізовані вишиванки (вишивка, до речі, дуже гарна), це чудово, це треба підтримати, а не хейтити. Так мені здається.
Таку думку на власній сторінці у Facebook висловила журналістка Мирослава Барчук, інформуєUAINFO.org.
Бачу, зовсім захейтили Зеленського за "косоворотку". Я все розумію, всі підтексти, але мені здається, що це перебір.
Говорила щойно з етнографом, Юрком Мельничуком, який професійно займається українським старовинним одягом і вишивкою. Така вишивка (не нагрудник, а збоку від вирізу) зустрічалась у східних регіонах – на Донеччині, Харківщині, Дніпропетровщині і навіть на Київщині. Хоч, на його думку, це і є російський вплив, так.
Читайте також: Зеленського звинуватили у соцмережах, що в День вишиванки одягнув російську косоворотку: що про це кажуть етнографи
Але не це головне, друзі, гнобити когось, хто вдягнув неканонічну вишиванку, це все рівно, що насміхатися з того, хто неправильно і невміло, але заговорив українською мовою. Тут агресія, насмішки руйнівні і контпродуктивні. Для чого?
Тим більше, якщо чесно, більшість вишиванок, які мені потрапляють на очі сьогодні (зокрема в парламенті) дуже далекі від стилю, традиції і доброго смаку. Але я ніколи в житті не скажу на брокарівські «розочки», що це російський вплив або що вишивка аляпувата чи «вирви око» . Бо мені важливо, що людина вмотивована вишиванку вдягнути (тут мотив не важливий, до речі, який би він не був).
Читайте також: "Вишитими речами мили машини" – засновниця Всесвітнього дня вишиванки Леся Воронюк розповіла, як змінилося ставлення до вишитих сорочок
Перша пара країни вдягла стилізовані вишиванки (вишивка, до речі, дуже гарна), це чудово, це треба підтримати, а не хейтити. Так мені здається.
Редакція сайту не несе відповідальності за зміст блогів. Думка редакції може не збігатися з авторською.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube