Білоруси прощаються зі своїм гордим, але миролюбним протестом?

78

Поки американці розважають нас штурмом Капітолію, від якого буцімто неминуче повинна впасти їхня демократія й захитатися світ (у них же це – улюблена розвага кожного покоління, згадаймо вуличні бої кінця шістдесятих), наші молодші брати – білоруси тихенько прощаються зі своїм гордим, але миролюбним протестом

Про це на своїй сторінці у фейсбуці пише Олександр Михельсон, повідомляє UAINFO.org.

Принаймні, навіть за даними опозиційних до Лукашенка активістів, у недільних, 10 січня, акціях у Мінську взяли участь лише близько тисячі осіб. Це, нагадаю, не одним натовпом, а купками, по дворах, у темряві.

Читайте також: Ненасильницький спротив білорусам не допоможе. Й ось чому

Я не кажу, що треба було відразу палити шини й готувати коктейлі Молотова. Білорусам видніше, це їхня доля. Я тільки підозрюю – вже про це писав – що наступний протест проти "бацьки" буде жорсткішим. Набагато. Ну бо "нежорсткий" уже ж не спрацював.

Раніше я ще писав, що ніяк не можливо сказати, коли воно станеться. Але отут повідомляють, що "бацька" хоче референдум із приводу нової конституції країни…

Це й буде наступним приводом.

Лукашенкове завдання – превентивно задушити радикальних і підкупити "болото" (не лише "благодіяннями" держави, але й ними теж). Варіантів, окрім як ставити на цю карту, він уже не має. Відступати нікуди, позаду Москва.

Читайте також: Рефлексії політзека: пів сотні й один факт про затримання, арешт і відсидку в лукашенківській Білорусі

А та, зі свого боку, теж у безвиході. Бо якщо референдум виллється в жорсткий протест, і режим Лукашенка чомусь із цим протестом не впорається, Росії доведеться вводити війська. Ну бо а як же?! Доведеться, навіть за всього розуміння, що це – ще більші ізоляція та санкцїі, ніж є, і взагалі суцільний головняк без жодних реальних плюсів.

Вони муситимуть це зробити, як мусить пити зранку алкоголік, прекрасно знаючи, які настануть результати. Супроти орагнізму не попреш.

Це все до того, що в білорусів – так, там іще буде цікаво. А от американці, я гадаю, дуже скоро знову заживуть собі, як і жили.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube