Верховна Рада сьогодні, 11 квітня, ухвалила в цілому законопроєкт №10449 про мобілізацію.
Як повідомило Espreso, законопроєкт підтримали 283 депутати.
При цьому депутати "Слуги народу" дали 192 голоси, "Європейської солідарності" — жодного, "Голосу" — 16.
Рада не підтримала поправку про демобілізацію військових через 36 місяців безперервної служби. За те, аби не включати цю норму до законопроєкту, віддали свої голоси 227 депутатів, повідомила співголова "Європейської солідарності" Ірина Геращенко.
Вчора повідомлялося, що оборонний комітет парламенту виключив питання демобілізації із законопроєкту. Тепер уряд має напрацювати окремий законопроєкт про демобілізацію.
Згідно із законопроєктом, залишається норма про право на звільнення зі служби людей з інвалідністю. Також можна звільнитися зі служби після полону.
Чоловіки, визнані обмежено придатними, зобовʼязані будуть повторно пройти ВЛК протягом 12 місяців. Ті, хто отримав II та III групи інвалідності після 24 лютого 2022 року (окрім військовослужбовців), мають пройти повторний медичний огляд.
Військовослужбовці у разі укладення першого контракту мають право на компенсацію 50% від першого внеску за кредитом, забезпеченим предметом іпотеки.
Документом передбачено обмеження консульських послуг для чоловіків від 18 до 60 років без військово-облікових документів.
До речі, на період мобілізації всі громадяни віком від 18 до 60 років, які перебувають на обліку (чи зняті з нього), мають носити з собою ці військово-облікові документи і показувати їх на вимогу працівників ТЦК, прикордонників чи поліції.
Тепер голова Верховної Ради, депутат "Слуги народу" Руслан Стефанчук має підписати законопроєкт. Потім він піде на підпис президенту Володимиру Зеленському і за місяць після того набере чинності.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що одеська фірма без тендеру отримала контракт на підготовчі роботи на військовому меморіальному кладовищі.
Не забувайте підписуватись та читайте новини в нашому Telegram-каналі "Головні новини Києва — 44.ua".
Джерело: 44.ua