Ілля та Слава Рибачики, 17-річні школярі з Києва, створили унікальну модель альтернативного електроживлення, яка вже отримала патент. Їхній винахід може працювати від 12-вольтового акумулятора і перетворювати його енергію у 220 вольтів. Це рішення дозволяє забезпечити роботу цифрової техніки, світлодіодних ламп, рацій, дронів та іншого обладнання навіть у польових умовах.
Про це йдеться у сюжеті ТСН.
Ще більше новин Києва, Київщини та України читайте в нашому Telegram-каналі "Головні новини Києва – 44.ua". Також не забувайте підписуватись.
Хлопці – учні Політехнічного ліцею КПІ та вихованці Київської Малої академії наук. Під керівництвом науковців вони працюють над інноваційними проєктами у сфері енергетики, оборони та екології.
Крім пристрою для електроживлення, брати розробили захисну систему для тактичних шоломів, яка допомагає військовим виявляти зброю з лазерним наведенням. Цей винахід вже зацікавив українських військових, і хлопці співпрацюють із ними, удосконалюючи технологію.
Слава та Ілля також розробили мобільні додатки для покращення екології та діагностики шкіри, які принесли їм перемоги на конкурсах у Польщі та Румунії.
Брати планують і далі працювати над інноваціями та робити внесок у розвиток енергетики, екології та оборони України.
Раніше ми писали про те, що аспірант теплоенергетичного факультету "Київського політехнічного інституту" Владислав Гончарук розробляє спеціальні універсальні пристрої для дронів ЗСУ. Це скиди для різних типів боєприпасів, використання яких гарантує надійне кріплення і високу точність попадання снарядів.
Джерело: 44.ua