У Чорнобильській зоні відключення вчені виявили унікальну здатність мікроскопічних черв'яків витримувати екстремальний радіаційний фон. Дослідницька група на чолі з Софією Тінторі з Нью-Йоркського університету провела ретельне вивчення нематод, зібраних у найбільш радіаційно забруднених районах.
Несподіваним результатом стало те, що геноми черв'яків виду Oschieus tipulae не зазнали жодних пошкоджень, незважаючи на перебування в середовищі з надзвичайно високим рівнем радіації. Науковці ретельно дослідили понад 300 зразків та провели повне геномне секвенування п'ятнадцяти особин, порівнявши їх з нематодами з інших країн світу.
Жодних масштабних хромосомних перебудов або мутацій дослідники не виявили. Більше того, вони з'ясували, що рівень толерантності до пошкоджень ДНК не корелює з інтенсивністю радіаційного випромінювання.
Вчені вважають, що це відкриття може мати важливе значення для медицини. Зокрема, дослідження допоможе краще зрозуміти механізми захисту від генетичних пошкоджень та механізми виникнення онкологічних захворювань.
"Тепер, коли ми знаємо, які штами O. tipulae є більш чутливими або більш толерантними до пошкодження ДНК, ми можемо використовувати ці штами для вивчення того, чому різні люди частіше за інших страждають на вплив канцерогенів", — сказала Тінторі.
Наукова робота не лише пролила світло на унікальні властивості нематод, а й відкрила нові перспективи для вивчення генетичної стійкості живих організмів у надзвичайно агресивних середовищах.
Ми маємо Telegram-канал "Головні новини Києва – 44.ua" – джерело важливих, актуальних та перевірених новин Києва, столичного регіону та України. Долучайтесь.
Раніше ми писали про те, що Поцупив майже 14 000 грн за секунду: у Києві шахрай обікрав студента-сироту
Джерело: 44.ua