«Політехносервіс» виготовляє тролейбуси з автономним ходом, а також батареї до них із можливістю зарядки від контактної мережі. Про це повідомив директор компанії Микола Кугут в інтерв'ю dev.ua.
У період війни енергетична незалежність залишається однією з головних цілей українців. З цієї причини представники бізнесу пропонують багато інновацій.
Наприклад, з кінця 2020 року компанія «Політехносервіс» створила спеціальну лабораторію для випробування електротранспорту. Зараз тут працюють 90–100 фахівців. В ході проведення тестувань вони розробили систему автономного ходу тролейбусів, яка показала високу ефективність та вже готова до використання.
Також не забувайте підписуватись на наш Telegram-канал "Головні новини Києва – 44.ua", щоб бути в курсі всіх подій та нічого не пропустити.
Як влаштована система автономного ходу?
Під час руху тролейбуса під контактною мережею він заряджає батарею. Її також можна заряджати від звичайної мережевої розетки в 380 V. Якщо на маршруті закінчується мережа, тролейбус автоматично складає струмоприймачі та продовжує рух. Пропорції такого руху 60% на 40%, де перше значення — це довжина маршруту під контактною мережею, друге — без неї.Таким чином батарея встигає зарядитися:
"Ми можемо корегувати цей показник під потреби міста і, думаю, можемо вийти на співвідношення 50/50%", — каже співрозмовник.
Крім цього, компанія розробила ще одну інновацію для забезпечення енергетичної автономності наземного громадського транспорту — функцію «тролейбус-повербанк». Маючи високовольтну батарею й перетворювач, тролейбус може в будь-який момент стати джерелом живлення, наприклад, для медичного закладу, у разі відсутності достатньої кількості енергопотачання.
Найближчим часом тролейбуси з системою автономного ходу та функцію «тролейбус-повербанк» будуть курсувати на Київщині, а потім в інших регіонах України.
Раніше ми писали про те, що Працюватиме під час блекауту: у Києві відкрили новий McDonald's.
Джерело: 44.ua