Олексій Рябчин: Україна може провалити «бізвіз» через лобістське вето Президента

0
20

Олексій Рябчин: Україна може провалити «бізвіз» через лобістське вето Президента

Накладене Президентом Петром Порошенком під впливом агропромислових лобістів вето на ухвалені парламентом закони про екологічну оцінку може зашкодити Україні отримати безвізовий режим

Про це сьогодні заявив народний депутат від «Батьківщини» Олексій Рябчин під час круглого столу в Інституті Горшеніна.

Депутат наголосив, що це вето на закони «Про оцінку впливу на довкілля» (№2009а-д) та «Про стратегічну екологічну оцінку» (№3259) не має під собою ніяких підстав — лише лобістські інтереси.

«Часто ветування Президента йде з пропозиціями, можливо, і покращує роботу. Але це вето — без аргументації, воно безглузде й лобістське. Воно було зроблено під впливом лобістів агропромислового комплексу, наближених до Адміністрації Президента. Мова йде про великі агрохолдинги, які, лобіюючи власні бізнес-інтереси, шкодять всій державі», — пояснив він.

Парламентар нагадав, що ухвалення цих законів є одним із зобов'язань України в межах угоди про асоціацію з Європейським Союзом. Він переконаний, що рішення про їхнє ветування є неєвропейським, і саме через такі дії Україні так довго не дають безвізовий режим.

«Так не робиться в європейській країні, якою має бути Україна. Ветування цих законопроектів ставить під велике питання наші євроінтеграційні намагання. Це одна з причин, чому нам не дають давно обіцяний безвіз. Адже ми не виконуємо зобов'язання, у нас є олігархи і лобісти, які можуть заветувати два європейських законопроекти», — обурився політик.

ba.org.ua