Більшість людей мають магнієвий дефіцит, через що передчасно старіють — дієтолог

Більшість людей мають магнієвий дефіцит, через що передчасно старіють - дієтолог

Про це написала у своєму Facebook дієтолог Оксана Скіталінська:

"Мільярди років тому життя зародилось у морській воді, яка колись була хлоридно-магнієвою за своїм складом (на відміну від теперішньої, хлоридно-натрієвої). Магній необхідний для більшості біохімічних реакцій (він активує багато ферментів): при утворенні енергії, синтезу білка, нормальної роботи нервової системи та серцевого м'яза, стимулює жовчовиділення, розширює судини, посилює моторику кишечника, знижує рівень холестерину в крові, тригліцеридів та "поганого" холестерину, стабілізує геном (сукупність всіх генів, які несуть спадкову інформацію), сповільнює процес старіння клітин.

Ось неповний перелік корисної дії магнію. А тепер уявімо собі, що більшість людей мають магнієвий дефіцит, і що при цьому відбувається. Дефіцит магнію сприяє ушкодженню ДНК, спричинює підвищення артеріального тиску, розвиток ішемічної хвороби серця, цукровий діабет 2 типу, атеросклероз, захворювання нирок, загальне старіння організму.

Дослідження, проведені в Північній Америці та Європі показали, що люди, які харчуються так званою західною дієтою (багато білого борошна мало круп, горіхів), споживають недостатню кількість магнію (менше 30-50% від рекомендованої добової дози магнію. За даними Інституту мікроелементів ЮНЕСКО, не менше 1/3 населення мають дефіцит магнію, зокрема, 82% вагітних жінок.

Читайте такж: Дієтолог порадила рецепт салату для профілактики старіння та ожиріння

Збагачення раціону магнієм у людей старшого віку з розладами сну вело до покращення якості та тривалості сну, кращого засинання, зменшувало концентрацію гормонів стресу та збільшувало вміст мелатоніну (гормон, який утворюється під час сну), тобто, впливало на процеси старіння.

— Дефіцит магнію може проявлятися по-різному: безсоння, хронічна втома, остеопороз (пористість кісток), артирит (запалення суглобів), болі у м'язах, судоми, мігрень, порушення серцевого ритму, запори, передменструальний синдром (ПМС).

— При підвищеній пітливості, частому вживанні послаблюючих та сечогінних препаратів, алкоголю, психічних та фізичних навантаженнях (при стресах у спортсменів), вагітності, потреба в магнії зростає

— Продукти, багаті магнієм: крупи — гречана та вівсяна, висівки, какао, чорний шоколад, кунжут, горіхи, курага, фініки.

— Добова доза магнію складає приблизно 300 мг для жінок та 400 мг для чоловіків. Із всього магнію, що ми спожиаємо, засвоюється лише приблизно 30%.

— Для усунення дефіциту магнію потрібно щодня збагачувати свій раціон продуктами, багатими магнієм, а також приймати його додатково у вигляді добавок.

Варіанти став, багатих магнієм:

— Каша з висівками, горіхами та насінням льону. Всі компоненти залити гарячою водою, дати настоятись і втягнути всю воду, додати чайну ложку меду, ягоди (морожені) або порізати фрукти.

— Смузі з висівками. Суміш висівок (1 повна чайна ложка) залити окропом, дати постояти 10-15 хв, змішати з кефіром.

— Каша гречана з висівками. Зварили гречку, змішали з ледь підсмаженими висівками. Додали вершкове масло. Можна з грибами.

Вам понравиться

Добавить комментарий