За що і скільки доведеться платити у 2017 році?

0
7

За що і скільки доведеться платити у 2017 році?

18:00 14.01.2017 За що і скільки доведеться платити у 2017 році? Анна ЛИСА-КУЗЬМІЧ

Зі змінами у законодавстві 2017 року прийшли і суттєві зміни податкових зобов’язань громадян.
Так, нагадаємо, що суттєвих змін зазнав закон, згідно якого громадяни України та іноземці, які мають у власності нерухомість в Україні мають сплатити ставку податку, що не перевищує 3% розміру мінімальної заробітної плати. Розмір же встановлюється за рішенням місцевим органів влади.
Також у нововведенні є певні поправки, приміром для деяких об’єктів зменшено базу оподаткування: на квартири, площа яких не перевищує 60 кв.м, будинків – не більше 120 кв.м, а також для усіх типів житлової нерухомості та окремих їхніх частин – 180 кв.м.
Ставка податку на землю також зазнала певних вартісних змін. Податок має становити не більше 3% від нормативної грошової оцінки, до того ж розмір встановлюється на розсуд місцевої влади. Попри це, сплата за землю загального користування та сільських угідь – не більше 1%.
Додатково, у Законі визначено групи осіб, з яких знімається відповідне зобов’язання.
Та левову частину у наповненні бюджету все ж відіграють податки на наші доходи, що у більшості випадків становлять 18%. Не варто забувати 5% збір при продажі нерухомого та рухомого майна.
Проте, варто зазначити, що сам процес сплати необхідних зборів та внесків суттєво спростили, що зробило саму процедуру фактично не відчутною для громадян. У деяких ситуаціях держава сама робить це за платника.
Система оподаткування стала прозорішою, і можливість зробити помилку при визначенні необхідних розрахунків фактично зводиться до нульової позначки, попередньо не зайвим буде переглянути нові введення у Податковому кодексі України.
Нагадаємо, вартість житла у столиці суттєво підвищиться.

58 Також читайте: Додаткові місця у дитсадках створять за рахунок іноземних інвестицій Найактуальніші проблеми ветеранів АТО вирішували у Київраді ТОП-8 актуальних питань і відповідей по Бюджету участі