Смертність від туберкульозу можна зменшити у 10 разів

0
26

Смертність від туберкульозу можна зменшити у 10 разів

18:29 27.04.2017 Смертність від туберкульозу можна зменшити у 10 разів

Ігор СВАЧІЙ

В Україні завершився місячник боротьби з туберкульозом. Але якщо наша активна боротьба з хворобою триває місяць, то вона з нами бореться безупинно. Щорічно в Україні діагностується близько 30 тис нових хворих на туберкульоз (29 тис у 2016), з них 8 тис (8 709 у 2016) – мультирезистентний, тобто стійкий до лікування основними препаратами. Понад 6 тис хворих українців щороку помирає, а це 12 людей щодня. Статистика трагічна: ми входимо до п’ятірки країн в світі за тягарем стійких форм туберкульозу, та на першому місці в Європі за рівнем смертності від нього.

Більшість з нас думає, що ця смертельно небезпечна хвороба нас не стосується: вона далеко і хворіють нею в’язні та безпритульні.

Це дуже хибна думка! Це міф, що туберкульоз є хворобою виключно незабезпеченого контингенту – людей в ув’язненні чи тих, що не мають постійного помешкання. Насправді це зовсім не так. Хворіють туберкульозом усі. Хворіють і медики. Хворіє інтелігенція. І хворіти ним не соромно. Соромно – не звертатись за лікуванням!, — каже голова комітету ВР з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець.

Вона розповіла недавній випадок, коли її попросили посприяти госпіталізації одного чоловіка. Він науковець, видав кілька книг. Але соромився лягати в туберкульозний заклад. На момент коли його прийняли в Інститут фтизіатрії в Києві, при зрості 1,82м чоловік важив 41 кг. Хворий звернувся надто пізно. Місяць лікарі боролися за його життя, але врятувати так і не змогли.

Вірогідність зараження туберкульозом досить висока. Ви можете мати контакт з хворим в громадському транспорті, в торгівельному центрі, в ліфті – будь-де. Якщо ваш імунітет ослаблений, ви вразливі. Звичайно, найбільша вірогідність підхопити туберкульоз у хворих на ВІЛ, інші хронічні хвороби, які виснажують. Також понижують захист стреси, погане чи нерегулярне харчування, постійна перевтома. Показники захворюваності зростають за певних соціальних потрясінь: революцій, криз, війни. Відтак, нам не завадить пильнувати своє здоров’я.

Не відкладайте з візитом до лікаря, якщо спостерігаєте у себе симптоми:

— тривалий, понад три тижні, кашель;

— втрата ваги;

— нічна пітливість;

— втома, слабкість;

— втрата апетиту;

Якщо вчасно звернутися до лікарів, туберкульоз ВИЛІКОВНИЙ. Важливо знати, що його в Україні лікують безкоштовно. Вже кілька років в нас діє практика амбулаторного лікування, що давно застосовується в провідних країнах світу. Після початку лікування навіть хворі з відкритою формою стають абсолютно безпечними продовж 5-7 днів. Таке лікування спрямоване на потреби пацієнта. Адже, стійкий туберкульоз лікується продовж 2 років і багатьма токсичними препаратами. Не кожна людина здатна таке витримати. Вдома комфортніше, є спілкування з рідними, друзями і це допомагає. Ліки хворий вживає під наглядом медика в поліклінічному закладі, або вдома за присутності соціального працівника Червоного Хреста. Ця організація також надає хворим продуктові набори.

— У рамках пілотних проектів, які впроваджуються за кошти Глобального фонду, Альянс довів, що завдяки поєднанню медичної, соціальної та психологічної підтримки показник виліковності мультирезистентного туберкульозу покращився вдвічі! 86% пацієнтів хворих на МРТБ одужали! Це вражаючий результат, — каже виконавчий директор МБФ «Альянс громадського здоров’я» Андрій Клепіков.

Нагадаємо, упродовж місяця, з 20 березня до 19 квітня 2017 року, кияни та гості столиці мали змогу обстежитися завдяки пересувному цифровому флюорографу.

26 Також читайте: Травневі "прокльони" не лякають киян: одружуватися стали більше У Києві кілька тролейбусних маршрутів змінять рух У ніч із 27 на 28 квітня обмежать рух транспорту на Лівобережній площі