Не швидка допомога: як реформувати екстрену медицину в Україні

Не швидка допомога: як реформувати екстрену медицину в Україні

08:39 15.11.2016 Не швидка допомога: як реформувати екстрену медицину в Україні Денис ГАРКАВЕНКО

Днями у Українському кризовому медіа-центрі відбулося обговорення такої важливої теми, як "Екстрена медицина в Україні".

В її проблемах та перспективах спробували розібратися міністр охорони здоров`я Уляна Супрун та її заступник Олександр Лінчевський.
Почнемо з найболючішого – проблем.

Про те, як працює переважне більшість карет швидкої допомоги, ви, шановний читачу, і самі все дуже добре знаєте. Однак саме від цих осіб залежить життя багатьох людей , Тому, говорячи словами Лінчевського, можна підсумувати наступне

Всі наші пере різання хорошої стрічечки при відкритті нової лікарні гарно виглядають, однак реальні життя вони рятуються ось тут.

Чи є вихід з цієї складної ситуації ? На думку нинішніх очільників Міністерства охорони здоров’я на це питання можна дати однозначну відповідь: так. Для цього лише потрібно втілити у життя наступні заходи:

1.Оптимізувати рух карет швидкої допомоги

За словами Лінчевського, в Україні щороку до диспетчерських служб надходить понад 9 мільйонів дзвінків і лише 2 млн. з них реальним викликом та перевезенням.

Наразі в багатьох областях вже створені автоматизовані системи, які дозволяють диспетчеру відслідковувати рух карети і направляти до місця пригоди ту карету, яка є найближчою.Окрім того, до бюджету вже внесені пропозиції на наступний рік, за якими має бути виділене додаткове фінансування для оперативної диспетчерської служби.

Також окремо пропонується створити колл-центри для надання медичних консультацій. Цей крок надасть можливість диспетчерам швидкої обслуговувати дійсно екстрені виклики.

2. Створити розгалужену мережу підстанцій карет швидкої допомоги

Київ та Торонто та географією та кількістю жителів є подібними , однак в Торонто підстанцій швидкої втричі більше. Швидка має доїжджати до місця пригоди за 4 хвилини, а не за 20, — зазначив заступник міністра охорони здоров’я.

3.Поглибити кваліфікацію мед. працівників

Два роки тому розпочалася програма навчання підтримки життя під час травми. Це курс, який розпочав "Захист патріотів" який базується на тому, щоб навчити лікарів за 6 днів великій кількості навичок , щоб вони могли надавати допомогу у перші дві години після привезення пацієнта до лікарні.

Ми запрошували лікарів зі штатів, які мають великий досвід , щоб вони навчали українських лікарів (24 курсантів)
Є 6 старших та 6 молодших інструкторів . Сьогодні завершився курс у 17-й лікарні, де брала участь 17 військових та 17 цивільних лікарів. Цей курс вже пройшли 250 лікарів
, — зазначила Уляна Супрун.

4. Провести курси першої допомоги для поліцейських та пожежників

Саме працівники цих двох професій найчастіше опиняються на місці ЧП раніше, ніж медики. Відповідно, на думку реформаторів, для пожежників та поліцейських вищезазначені курси є просто необхідними.

На даний момент початкову мед підготовку пройшли поліцейські в багатьох українських містах : в Полтаві, Кременчуку, Харкові, Одесі, Києві та Львові.
Однак є все ж таки одна проблема: дане навчання не є обов’язковим. Як зазначив завідуючий оперативного відділу Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф міста Київ Анатолій Рогов

Щоб поліцейський пройшов ці навчання . Поки не буде наказу міністра МВД- він не піде на ці курси. Ми це пробували впроваджувати. Є накази і постанови, але воно не працює сьогодні. Щоб воно запрацювало повинна бути політична воля.

Ну що ж, будемо плекати надію, що незабаром українська екстрена медицина зазнає докорінних змін, а покищо «що маємо, те маємо».

64 Також читайте: Київпастранс знову обмежить рух трамваїв У столиці пройдуть сезонні ярмарки На майно ТРЦ Гулівер накладено арешт

Вам понравиться

Добавить комментарий


Загрузка...