Міла Іванцова презентувала новий-старий роман

Міла Іванцова презентувала новий-старий роман

16:15 01.05.2017 Міла Іванцова презентувала новий-старий роман Марія КАТАЄВА

Книга "Моя бабуся спала з Саган" була написана ще у 2009 році, вийшла під назвою "Вітражі". Твір був відзначений дипломом конкурсу "Коронація слова" й увійшов до списку фіналістів "Книга року BBC".

— Багато моїх читачів, які перечитали все, що написано, а в мене вийшло сім романів та збірки оповідань, навіть не знають, що така книжка була. Тому ми вирішили видати її знову – під іншою обкладинкою й іншою назвою. "Моя бабуся спала з Саган" — так називається книжка, про яку йдеться у романі. Ще при першому виданні один з літературних критиків написав, що ця назва підійшла б краще. За сім років подумала, хай буде так, — пояснює авторка.
В центрі оповіді — молода жінка Поліна, яка намагається вирішити проблеми в особистому житті. В цей час вона перекладає роман знакової письменниці Саган, і робота накладається на власні переживання.

За дипломом я викладач французької мови і ці "французькі вуха" лізуть скрізь, в усьому, що я пишу, — зізнається Міла Іванцова. — Моє знайомство з творчістю Франсуази Саган розпочалося з двох книжок, які подарували мені французькі туристи у 1985 році. Тоді святкували 1500-річчя Києва, був великий наплив міжнародних гостей, і я, ще студенткою водила екскурсії від компанії "Інтурист". Оскільки в романі я трохи розказую про письменницю, мені потрібно було більше інформації про неї. Особливо про її дитинство, до початку Другої світової війни. Попросила знайомих і вони прислали мені книжку Софії Делассен "Чи любите ви Саган", в якій описується її життя. Вона мені дуже допомогла. А в самій назві обігрується заголовок одного з творів Саган "Чи любите ви Брамса".

На початку роману Поліна перебуває в депресії і не знає, як жити далі. У молодої жінки не складаються стосунки з чоловіками, лише розчарування. Тоді ж вона отримує замовлення на переклад з французької твору Саган. Поліні зовсім не до роботи, її думки зайняті іншим. Але вона починає шукати в Інтернеті інформацію про авторку. І стається так, що Саган їй стає цікавішою, ніж самі твори. Паралельно розгортаються й інші сюжетні лінії. Поліна часто згадує про свого антипода — студентську подругу Стефку, мріє знайти її, знову зустрітися. Сама ж вона — сирота. Її виховувала бабуся-француженка, яка померла. І дівчина навіть не здогадувалася, яке героїчне життя прожила її бабуся, тиха і добра жінка.

Інтрига роману зав'язана на цій бабусі, яка дивом опинилася після війни в Україні. Переказувати сюжет — невдячна справа. Скажімо лише, що Поліну чекає черговий іспит на кохання в особі рятівника Богдана, який в скрутну хвилину допомагає полагодити комп'ютер. А ще читачів здивують переплетіння історій бабусі Ніколь, Франсуази Саган і несподівана розв'язка.

Нагадаємо, як заохотити дитину полюбити книгу: поради експертів.

39 Також читайте: Фан-зона Євробачення на Софійській відкрита Столичні дорожники продовжують боротьбу із тріщінами Із 1-го травня в столиці запрацюють центральні фонтани та фонтанний комплекс на Русанівському каналі

Вам понравиться

Добавить комментарий


Загрузка...