Людям з особливими потребами розповіли, як економити енергоресурси

0
38

Людям з особливими потребами розповіли, як економити енергоресурси

17:05 07.12.2016 Людям з особливими потребами розповіли, як економити енергоресурси

Як термомодернізувати будинок? Навіщо створювати ОСББ? Як бути енергоощадними? Як захистити свої трудові права? Як попередити насильство в сім’ї? Відповіді на ці питання шукавли під час інформаційно-просвітницького заходу «Школа рівних можливостей», яку влаштували для людей з особливими потребами. Про це повідомляє Громадянська мережа ОПОРА.

Олена Маньківська, заступник начальника відділу правової інформації та консультацій Четвертого київського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, наголосила, що люди з особливими потребами мають право на безоплатну вторинну юридичну допомогу.

Після звернення до спеціалізованих установ, якою власне є Четвертий київський місцевий центр, особам з інвалідністю за рахунок державних коштів надається адвокат (але за умови, що особа є малозабезпеченою). Він представлятиме її інтереси у суді. Якщо необхідно проконсультуватись та отримати фахове роз’яснення певних суперечностей та способи їх вирішення – звертайтеся до центру і ми обов’язково допоможемо розібратись із законом, – зауважила правозахисниця.

Про ОСББ як механізм залучення коштів на термомодернізацію будинків розповіла Аліна Брезіцька, місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА. Вона розпочала із пояснень, що таке термомодернізація.

— Це проведений ряд заходів: утеплення стін, підвалів та горищ, ущільнення або заміна вікон на енергоефективні, встановлення індивідуального теплового пункту та теплоізоляція комунікацій для збереження тепла в будинку. Вони дозволять споживати будинку менше тепла, а мешканцям економити на опаленні, – розповіла Аліна Брезіцька.

Представниця ОПОРИ надала доступну інструкцію, як скористатися державними і місцевими програмами залучення коштів: «Існує державна програма «теплі кредити», що дозволяє компенсувати частину вартості приладів обліку та енергоефективних матеріалів.

Перелік інструментів термомодернізації, на які можна взяти кредит, є на сайті Державного агентства з енергоефективності. Також представниця ОПОРИ розповіла, що функціонує ще й місцева програма співфінансування усієї вартості запланованої термомодернізації багатоквартирного будинку. За цією програмою 70% суми сплачується з бюджету міста Києва, а 30% – компенсують співвласники будинку.

На завершення Аліна Брезіцька запропонувала присутнім прості поради з енергоощадності – як економити на комунальних послугах вдома.

— Аби покращити рівень життя, ми маємо провести заходи, які допоможуть зберегти тепло в будинку. Окрім того, потрібно пам’ятати, що ми маємо бути ще й ощадливими і споживати менше ресурсів, при цьому не втрачаючи якість отримуваних послуг. Найпростіше, що можна зробити вже сьогодні, – замінити лампочки на світлодіодні або люмінесцентні, купувати прилади найвищого класу енергоефективності А+ та А++, правильно розмістити побутову техніку, не перезавантажувати пральну машину, закривати кран, приймати душ замість ванни. Таким чином вдасться скоротити суми у платіжках вдвічі, – переконана представниця ОПОРИ.

Георгій Сандул, юрист ГО «Трудові ініціативи», говорив про національні практики охорони та захисту трудових прав. Присутні заслухали актуальну інформацію про трудові права людей з особливими потребами. Наприклад, законом не передбачений випробувальний термін для працівника з інвалідністю, за приписами лікаря можна вимагати скорочення робочого дня тощо. Також пан Георгій нагадав, що усі підприємства мають наймати обов’язкові 4% людей з інвалідністю від загальної кількості працюючих.

Жестовий переклад здійснювала Леся Шинкаренко – фахівець центрального апарату ВГО «Українське товариство глухих».

Захід організований Четвертим київським місцевим центром надання безоплатної вторинної правової допомоги до Міжнародного Дня людей з інвалідністю. Партнери заходу: ВГО «Центр Ла Страда Україна», ВГО «Громадянська мережа ОПОРА», ГО «Трудові ініціативи».

Четвертий київський центр надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою м. Київ, вул. Кривоноса, 2А, 9 поверх, каб. 900. Кожен вівторок люди з вадами слуху можуть безперешкодно спілкуватися з правниками через спеціаліста з жестового перекладу.

6 Також читайте: Київ пролікує 14 тисяч хворих на ВІЛ Столиця готова ділитися своїм досвідом у розвитку місцевої демократії У парку Шевченка висадили пам’ятне дерево на честь Богдана Гаврилишина