Кожна третя українка потерпає від насильства

Кожна третя українка потерпає від насильства

16:22 02.12.2016 Кожна третя українка потерпає від насильства Ярослава ЗОЛОТЬКО

В країні вже майже три роки йде війна. За цей час багато чоловіків, які були в зоні проведення АТО, отримали, якщо не фізичну, то психологічну травму. Наслідок – руйнується сім'ї. Чоловік повертається з війни, і починає пити, бити дружину та дітей. Тут потрібна допомога психолога. Але спеціалісти більшості державних установ не готові надавати допомогу людям з ПТСР (посттравматичний стресовий розлад). Ніхто не думав, що в нашій країні розпочнеться війна, та не готував фахівців до цього. На допомогу приходять недержавні організації. Одна з них громадська організації «Ла Страда-Україна». Ще у 1997 році тут заснували «гарячу лінію», на якій фахівці – психологи, юристи та соціальні працівники надають консультації. Сюди дзвонять жінки, які потерпають від домашнього насилля, літні люди, яких ображають діти. Останні роки сюди звертаються також і переселенці, і демобілізовані бійці, які хочуть отримати психологічну допомогу. З 2016 року лінія почала функціонувати 24 години на добу. Також на «гарячій лінії» можна проконсультуватися з фахівцями з приводу безпечного виїзду за кордон.

Трохи цифр
Директор департаменту національних «гарячих ліній» Альона Кривуляк повідомила, що за 2016 рік (січень-листопад) отримало консультацію 34 791 українців. А у 2015 році було надано 9 135 консультацій.
90% від усіх дзвінків пов’язані з насильством у родині. Потрібно розуміти, що насильство це не лише сексуальне. Буває, ще психологічне (наприклад, приниження), фізичне (завдають фізичного болю), економічне (відбирають гроші).
Від усіх звернень з приводу насильства, 54% поскаржилось на психологічне насильство, 34% — на фізичне, 9% — на економічне та 3% — на сексуальне.
61% консультацій від усіх дзвінків – звернення жінок та 33% — чоловіків.
До нас звертаються літні чоловіки, які потерпають від насильства дорослих дітей та онуків, — пояснює пані Кривуляк.
Від усіх звернень на «гарячу лінію» ГО «Ла Страда-Україна» 8,4 % українців попросили про правову консультацію, 23,1% — психологічну, 68,5% — інформаційну.

Кожного клієнта консультанти «пропускають» через себе
«Вечірка» поспілкувалася з працівниками ГО «Ла Страда-Україна», щоб дізнатися, які випадки найбільше вразили працівників.
Так, був випадок, коли жінка подзвонила та поскаржилась, що на неї чоловік навмисно перевернув сковорідку з олією, що закипіла. Був також і інший випадок, коли домашній тиран видрав у дружини сережки з вух, при цьому розірвавши мочки вух.
Що у такому випадку радять робити консультанти? Вони намагаються «підвести» жінку до того, що це не життя. Знайти ресурс, який дасть сили розірвати «замкнуте коло» та піти від тирана. Але все одно наголошують, що рішення – за клієнтом.
Якщо дзвонить жінка, та розповідає, що її побив чоловік, і їй немає куди йти з дітьми, то надають їй адреси та телефони притулків для жінок. Такі є у кожному великому місті.
Бувають і такі випадки, що консультант витрачає по 10 консультацій на роботу з жертвою домашнього насилля, підводячи її до рішення, яке може змінити її життя. Але раптово жертва повідомляє, що все ж таки: «кохаю чоловіка, і він найкращий».
Як при такій роботі не потрапити під професійне вигорання, запитуємо психолога Анастасію. Жінка зазначає, що кожного місяця організація влаштовує супервізію (консультацію психологів у психологів-супервізорів, в рамках якої обговорюються робочі нюанси) для своїх працівників.

Допомога дітям
З 2006 року організація відкрила ще один напрям роботи «гарячої лінії» — допомогу дітям. Так, діти звертаються з запитаннями, як помиритися з батьками чи друзями. Іноді, розповідають про перше кохання. Але часто маленькі клієнти просять по допомогу, скаржачись також на домашнє насильство.
Так, Альона Кривуляк розповіла, про випадок, коли подружжя розпалося через зраду дружини, і двоє дітей (хлопчики по 9 і 8років) залишилися з мамою. Жінка пиячила і принижувала дітей. Старший хлопчик телефонував до консультантів та розповідав, як мама запихала йому у рота ганчірку для миття підлоги. Працівники «Ла Страда-Україна» дзвонили до тата, якому повідомляли про те, що відбувається у родині. Але чоловік не вірив, вважав, що хлопці просто важко перереживають розлучення. Також психологи організації зверталися до державних служб, але і це не допомогло. Історія закінчилася трагічно – один з хлопчиків наклав на себе руки.
Іноді почувши про «гарячу лінію» для дітей, і зацікавившись, дзвонять школярі і задають питання трохи не по темі. Так, журналіст «Вечірки» стала свідком, коли 10-річна дівчинка зателефонувала до консультанта і запитала:«чому сніг вологий?». Консультант Тетяна пояснила дівчинці, що «гаряча лінія» розрахована на дітей, які потерпають від жорстокого поводження, а такі запитання все ж таки потрібно задавати вчителю.

Нагадаємо, «особливі» діти продемонстрували свої таланти на творчому фестивалі у столиці.

301 Також читайте: У вікнах ЦУМу з'явилися "дикі" манекени [фото] За прибуттям головної ялинки до Києва можна стежити онлайн Під Києвом зооактивісти врятували лебедя

Вам понравиться

Добавить комментарий


Загрузка...