Киянам розповіли про історію Печерська та навчили надавати медичну допомогу [фото]

Киянам розповіли про історію Печерська та навчили надавати медичну допомогу [фото]

20:04 27.05.2017 Киянам розповіли про історію Печерська та навчили надавати медичну допомогу [фото] Ярослава ЗОЛОТЬКО

День міста кияни зустрічали не лише на Софійській площі, а й в музеї «Київська фортеця». Тут виступали у вишиванках дитячі ансамблі, можна було постріляти у тирі та взяти урок з фехтування. Також гостям свята ведуча зі сцени розповідала про історію печерського району та Київської фортеці.

Так, пов’язують створення печерська з 882 р. Пізніше, наприкінці XVII ст. Печерське містечко стає військово-адміністративним центром Києва. Гетьман Іван Самойлович починає спорудження земляної фортеці, а згодом гетьман Іван Мазепа зводить оборонні мури з вежами, церквами довкола лаври, дає великі кошти на церковне будівництво. Полковники Війська Запорізького також надають кошти на розбудову й прикрашення Печерського, Микільського, Видубицького, Михайлівського Золотоверхого монастирів, на розвиток української національної культури; її поширювали і лаврська школа, лаврські друкарня та іконописна майстерня. Різнопланове значення Печерська зростає впродовж наступних часів. У середині XVIII ст. тут зводяться Царський (Маріїнський) та Кловський палаци, будинок київських генерал-губернаторів, муровані брами й порохові льохи, вдосконалюються фортифікаційні споруди Печерської фортеці.

Печерський районний у м. Києві центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді організував спортивні квести для всієї родини. Запросили на свято ветеранів АТО з родинами.
У заході взяло участь 8 родин. Мета заходу – об’їднання родини та організація дозвілля. Переможці квестів отримують в подарунок м’ячі, — розповідає Ніна Довгуша заступник центру соціальних служб .

Для охочих навчитись надавати першу домедичну допомогу, пропонував свої послуги Іван Павлишин, член організації Товариства Червоного Хреста України Печерської районної організації.
Курси надання домедичної допомоги діють на постійній основі за адресою: вул.. І Барбюса, 32, моб: (097) 727-22-94. Оплата за навчання – благодійний внесок.

Іван Павлишин зазначає:
Ми вчимо дітей та дорослих, як правильно надавати першу допомогу, та акцентуємо увагу на тому, як це робити безпечно для власного здоров’я. Багато людей намагаються надати допомогу бачачи людей з кровотечею, і наражаються на небезпеку. Діти цікавляться, і багато з них знають, як викликати швидку допомогу. Такі знання дуже важливі, адже стати свідком, наприклад, ДТП може будь хто з нас.
Іван пояснює, що для того щоб надавати допомогу не обов’язково бути медиком, адже потрібно заспокоїти людину, яка травмована, викликати медиків, і поки вони їдуть стабілізувати стан потерпілого (наприклад, зупинити кровотечу).

Ті, хто проголодався мали змогу перекусити у фудкортах біля фортеці. А для тих, хто не подивився прогноз погоди, та забув темні окуляри чи капелюх, ці важливі аксесуари продавали прямо там.

Нагадаємо, на Співочому полі відкрили справжні японські сади [фото].

152 Також читайте: Кличко: «Найбільше надбання нашого міста – це люди» Вандали нищать зупинки громадського транспорту [фото] Реконструйований парк «Наталка» на Оболоні нарешті відкрили

Вам понравиться

Добавить комментарий


Загрузка...