Киянам нагадали 5 причин працювати легально

Киянам нагадали 5 причин працювати легально

12:05 03.12.2016 Киянам нагадали 5 причин працювати легально

Державна служба зайнятості та Федерація профспілок України закликає до оформлення трудових відносин легально, адже саме у цьому випадку права людини, як найманого працівника, будуть захищені і ви зможе претендувати на весь соціальний пакет, гарантований державою.

Переваги легальної зайнятості:

1. Гарантована виплата заробітної плати

Якщо ви працюєте офіційно, то можете бути впевнені, що заробітна плата буде виплачена стовідсотково. На превеликий жаль, в Україні через значний обсяг нелегальної зайнятості непоодинокі випадки, коли недобросовісні роботодавці затримують виплату заробітних плат, а потім виплачують її не у повному обсязі. Якщо ваші трудові відносини оформлені офіційно, то невиплата заробітної плати є приводом звернення до суду, який ви майже гарантовано виграєте.

Основні закони, які гарантують отримання офіційної винагороди за виконану роботу це – Кодекс законів про працю України та ЗУ «Про оплату праці».

Крім цього, якщо ваші трудові відносини закріплено у відповідності до чинного законодавства, то можете працювати спокійно і не боятися, що у будь-який момент вас можуть без попередження звільнити. Ви захищенні законодавством.

Проте, робота-роботою, а як щодо відпочинку!?

2. Відпустка.

Якщо ви працюєте офіційно, то можете розраховувати на щорічну оплачувану відпустку строком не менш як 24 календарні дні (а деякі професії мають гарантовану відпустку 36 днів і навіть більше). При цьому, згідно ЗУ «Про відпустки», існує ряд додаткових відпусток таких як: відпустка за роботу зі шкідливими і важкими умовами праці; щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці; додаткова відпустка за ненормований робочий день. При цьому це не повний перелік гарантованих відпусток! З повним списком можна ознайомитись прочитавши вище вказаний закон.

3. Лікарняні

Якщо раптом ви захворіли, то офіційні трудові відносини стануть гарантом того, що ви можете взяти лікарняний та отримати компенсацію за період його дії. Крім того, ніхто не може бути впевнений у тому, що його не спіткає нещасний випадок. А офіційне працевлаштування гарантує матеріальне забезпечення при настанні таких ситуацій.

4. Пенсія

Із заробітної плати, яку ви отримуєте офіційно, вираховується внесок, який гарантує вам грошове забезпечення при досягненні пенсійного віку. Розмір пенсії пропорційно залежить від офіційної заробітної плати.

5. Допомога по безробіттю

Якщо ви працювали офіційно і втратили роботу, перелік послуг Служби зайнятості для вас розширюється у декілька разів. При цьому допомога по безробіттю (компенсаційні виплати, які тривають до 360 календарних днів) напряму залежить від суми отримуваної заробітної плати. До речі, починаючи з 1 грудня 2016 року максимальна виплата допомоги по безробіттю може досягати 6 400 грн. на місяць.

Серед найцікавіших послуг, які ви можете отримати в службі зайнятості – професійне навчання за популярною на ринку праці спеціальністю. У структурі Служби діє 11 центрів професійно-технічної освіти, які оснащені найновішим обладнанням, де ви можете безкоштовно освоїти будь-яку з 77 популярних на ринку праці професій: від бармена та майстра манікюру до програміста.

Ще більш цікава послуга від служби зайнятості – це допомога у відкритті власної справи. І тут, знову ж таки, розмір допомоги по безробіттю для відкриття власного бізнесу прямо залежить від офіційних заробітків. Сума такої допомоги може сягати понад 50 000 грн.

Проблема «тіньової» зайнятості для України не нова і вона не вирішується роками. Проте, українці мають розуміти, що отримуючи заробітну плату в конвертах, вони втрачають багато привілеїв, які мають ті, хто працює офіційно. В тому числі вони не зможуть сповна скористатися цікавими та вигідними послугами служби зайнятості, які розвиваються «семимильними кроками». Сьогодні ми переносимо більшість послуг в онлайн, новий сучасний сайт запрацює вже цієї зими. Ми активно впроваджують передові новації в роботу служби. Так ось питання легальної зайнятості є питанням чи зможете ви скористатися цими послугами, якщо працюєте неофіційно, ― зазначив заступник Голови Державної служби зайнятості (Центрального апарату) Сергій Кравченко.

6 Також читайте: Україна нарешті позбулася ганебного закону за часів СРСР Поліція розпочала боротьбу з дитячим травматизмом на дорогах Кияни масово не сплачують рахунки за опалення

Вам понравиться

Добавить комментарий


Загрузка...