Чи ображають дельфінів у Немо

Чи ображають дельфінів у Немо

18:32 08.11.2016 Чи ображають дельфінів у Немо Ярослава ЗОЛОТЬКО

Декілька місяців тому на сайті КМДА було оприлюднено петицію за закриття столичного дельфінарію «Немо». Її автор Софія Кортишко наголошує на тому, що тварин, занесених до Червоної книги, експлуатують у неналежних умовах.

Журналіст «Вечірки» попросила прокоментувати петицію прес-секретаря «Немо» Поліну Макарову.

У всьому світі існують екологи, які проти зоопарків та дельфінаріїв, – наголосила прес-секретар.

З приводу складу води пані Макарова зазначила, що вода у басейні для дельфінів у «Немо» – спеціальна, яка за складом відповідає всім нормам і схожа на морську воду .

Соціальними мережами поширювалися повідомлення, що дельфінів у дельфінаріях утримують у нечистотах, а іноді замість басейнів – у маленьких ванночках. «Вечірка» звернулася до психолога, дельфінотерапевта Ірини Бонер, яка працювала декілька років у мережі дельфінаріїв «Немо», з проханням підтвердити чи спростувати цю інформацію.

Я працювала у київському та феодосійському дельфінаріях «Немо». У кожному дельфінарії, хоча це й мережа, все дуже залежить від директорів та тренерів. Траплялося, попадалися грубі тренери, проте більшість нормально ставляться до тварин. Були випадки, коли за чистотою води працівник не простежив, але його потім звільнили. Та в основному дельфіни мешкають там у нормальних умовах, і басейни мають гарну систему очистки, – зазначає Ірина Анатоліївна.

За словами спеціаліста, за 2,5 року її роботи жодна тварина не загинула, і навіть більше, народилися дитинча дельфінів і дитинча морських котиків.

Стосовно ванн, в яких, мовляв, утримуються дельфіни, пані Бонер каже:

Їх так перевозять з дельфінарія у дельфінарій. Але більшість часу, між виставами та на виставах, дельфіни перебувають у великому басейні. У деяких дельфінаріях мережі «Немо», наприклад в одеському, є навіть декілька басейнів.

На думку автора цього матеріалу, заклади, де утримуються тварини, – зоопарки, дельфінарії, котокафе, – потрібно перевіряти з великою ретельністю, незалежно від форми їхньої власності. Адже коли йдеться про життя живих істот не може бути жодних компромісів. Проте не слід закликати до заборони будь-яких зоопарків чи дельфінаріїв, наголошуючи, що тварини у неволі. Адже зоологи вже давно виявили, що деякі тварини, наприклад леви, у неволі мешкають довше, ніж у природі. Крім того, багато столичних закладів, таких як дельфінарій «Немо» або Київський зоопарк, беруть участь у соціальних проектах.

Нагадаємо, столичні дельфіни можуть залишитись без домівки.

21 Також читайте: Зареєстровано вже 138 проектів у рамках Бюджету участі Проїзд Європейською площею змінився через світлофори Чому у багатьох будинках cтолиці постійно зникає світло

Вам понравиться

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.


Загрузка...