Що вирішить результат президентських виборів у США

0
9

Згідно з результатами останнього опитування, Гілларі Клінтон втратила свою перевагу в 6% над Дональдом Трампом, і рейтинги двох кандидатів зрівнялися, пише в своєму блозі на "Новому часі" політолог-міжнародник Олександр Сушко. Тепер шанси обох кандидатів – 50/50, причому динаміка – на боці Трампа.

Ми виходимо приблизно на ті ж прогнози, що були на початку вересня. Кількість прихильників двох основних кандидатів практично однакова. Ключове запитання, яке зараз багато хто ставить перед собою, полягає в тому, хто зможе краще мобілізувати свій електорат, забезпечивши високу явку. Чиї прихильники більш мотивовані прийти на виборчі дільниці і підтримати свого кандидата.

Читайте також: Переможця на виборах у США майже не видно

Не дарма американські дослідження громадської думки звертають увагу на такий показник як ентузіазм виборців: їхню готовність йти на вибори, віра в свого кандидата, бажання підтримати його. За цим показником у Трампа перевага. Судячи з опитувань, серед його прихильників кількість мотивованих і впевнених у своєму кандидаті виборців перевищує 50%, а серед прихильників Клінтон – лише трохи більше 40%. Це може вплинути на явку, частина прихильників Клінтон може просто проігнорувати голосування, оскільки менше вірить у свого кандидата. Команда Трампа будує свої розрахунки, зокрема, на цьому факторі.

Крім того, потрібно дивитися на результати голосування в таких штатах, як Флорида, Північна Кароліна, Невада і Колорадо. Від голосування в цих штатах залежить результат виборів. Із названих штатів Клінтон достатньо виграти в одній лише Флориді – тоді результат виборів на її користь. Тоді як Трампу для перемоги потрібно виграти у всіх чотирьох перерахованих штатах. І це зовсім не виключено. Навіть у тих штатах, де у кандидатів є невелика перевага (4-5%), результат може бути несподіваним.

Читайте також: Президентські вибори у США: не варто читати російські газети й дивитися істеричні новини – думка

Протягом усієї президентської кампанії рейтинги кандидатів гойдалися в різні сторони. З початку активної фази передвиборчої гонки, тобто з липня, Трампові мінімум три рази вдавалося на короткий час переломити ситуацію на свою користь. І йому дуже пощастило, що один із таких моментів припав на останні дні кампанії. У Трампа з'явився шанс.

Причину різкого падіння підтримки Клінтон пов'язують з інформацією про поновлення розслідування ФБР щодо її використання особистої пошти для секретного службового листування під час перебування на посаді держсекретаря. Ніяких звинувачень у бік Клінтон не висунуто – з'явилося лише повідомлення про сам факт розслідування. Але для багатьох виборців цей фактор, мабуть, виявився важливим.

Сообщить об ошибке — Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter