Протягом місяця Україна та Росія обміняють певну кількість утримуваних осіб – Пристайко

0
19

Заступник керівника Офісу президента Вадим Пристайко заявив, що протягом місяця Україна та Росія обміняють декількох позбавлених волі українців та росіян
Про це кореспондентам UAINFO стало відомо зі слів Пристайко під час на брифінгу в Києві щодо результатів зустрічі радників лідерів "нормандської четвірки" (Україна, Німеччина, Франція та Росія), що відбулася 12 липня у Парижі.

"Протягом місяця домовилися здійснити обмін певної кількості, як ми назвали, наших бранців. Президент Зеленський говорив "10 на 10", "15 на 15". В принципі, ми не замикаємося навколо кількості людей, наше завдання – зараз обміняти, практично отримати наших людей назад і розблокувати той процес "всіх на всіх", який до цього часу заблокований", – заявив він.

Читайте також: Балуха етапували голодним і без речей – правозахисники

"Ми зустрічаємося на рівні радників президентів та глав держав. Безпосередньо переговори в цьому форматі з приводу конкретних людей не ведуться, для цього є уповноважені групи", – додав Пристайко.

Він нагадав, що сьогодні український омбудсмен Людмила Денісова перебуває в Москві, де веде розмову щодо конкретних прізвищ людей, яких планують обміняти.

Читайте також: Володимира Балуха знову перевели в штрафний ізолятор – правозахисник

Також Пристайко зазначив, що ведеться паралельний трек переговорів щодо обміну утримуваними особами у гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи із врегулювання ситуації на Донбасі.

"Я намагаюсь не втручатися в роботу цих команд, тому що це чутлива тема, це персональні історії кожної людини. Задача радників глав держав та урядів – зрушити її "з мертвої точки", в якій вона зараз перебуває", – додав заступник керівника Офісу президента.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram