Мосул буде взято: іракські території терористів ІДІЛу стрімко зменшуються

0
20

За повідомленнями ЗМІ, іракська армія взяла під контроль шість східних районів міста Мосул, контрольованого бойовиками "Ісламської держави" ("Даєш"), зазначає в своєму блозі на "Новому часі" директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос. При цьому лідер терористичної організації Абу Бакр аль-Багдаді нібито покинув місто.

Звісно, відвойовані не центральні райони Мосула (мова йде про передмістя), а повідомлення про те, що Багдаді виїхав з міста, можуть бути фейком, спрямованим на поширення паніки серед бойовиків. І все-таки вже зараз можна сказати, що Мосул буде звільнений від "Даєш". Навряд чи бойовики стануть настільки ж ревно обороняти Мосул, як сирійські повстанці – Алеппо. Можливо, період активних бомбардувань буде коротшим, відповідно, буде менше жертв серед мирного населення – це оптимістичний сценарій. Більш реалістичний сценарій передбачає, що наступ на Мосул затягнеться ще на кілька тижнів, а тому і жертви серед мирного населення збільшаться.

Читайте також: США серйозно взялися за Сирію в гібридному форматі – блогер

Хоч би там як, Мосул буде взято – зараз або через кілька тижнів. Ситуація для "Даєш", таким чином, істотно ускладнюється. Вони втрачають друге за величиною місто Іраку. Іракські території "Даєш" стрімко скорочуються. Зважаючи на сили, які їм протистояь, організувати оборону в інших невеликих містечках буде практично неможливо.

Головне питання, яке порушується у світлі можливої поразки ІД, стосується розвитку одвічного сунітсько-шиїтського протистояння. Чи зуупиниться воно або ж навпаки – набуде нових форм. Зокрема, шиїтське ополчення, яке протистоїть суннітському "Даєш", може відчути себе переможцем. Як це вплине на сунітське населення на цих територіях? Є безліч негативних сигналів, що свідчать про те, що ставлення шиїтського ополчення до сунітського населення лишає бажати кращого. Тобто, сунітсько-шиїтське протистояння може отримати нові аргументи.

Тим часом "Даєш" заявляє про готовність, у разі поразки під Мосулом, остаточно перебазуватися в Сирію і закріпитися там. Друга проблема – бажання численного шиїтського ополчення виступити на боці Башара Асада. Таким чином, у Сирії може з'явитися ще один гравець, який ускладнить і без того нелегку картину в регіоні.

Читайте також: Сирійський розрив США із Росією. Що далі?

Невідомо, як діятиме Туреччина. Турки кілька разів заявляли про готовність активно втрутитися в процес, зробивши бліц-кидок на Мосул. Це викликає великі побоювання у лавах курдських пешмерга, які активно беруть участь у визволенні Мосула. А іракський уряд і зовсім заявив, що розглядатиме такий крок з боку Туреччини як акт війни проти Іраку.

Сообщить об ошибке — Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter