Кремлівська «канцелярія Геббельса» за роботою

0
31

Що робить Путін та його оточення зі свідомістю й душею пересічного росіянина? Те, що цинізму «національного лідера» Росії, яка «піднімається з колін», немає меж, — це очевидно. І свідчень цього — безліч. Пам'ятник великому князеві Володимиру Хрестителю біля стін Кремля; пам'ятник Іванові Грозному в Орлі (а ще планують спорудити монумент цьому мучителю в місті Александрові Володимирської області — це саме звідси цар-людоїд оголосив про свій «гнів» на «бояр-зрадників», а водночас і про те, що «на простих людей гніву я не тримаю», — дуже характерний момент!); меморіальна дошка подяки «вертухаям» та «героям» — НКВДистам «в знак уважения и благодарности первостроителям и сотрудникам-создателям колонии «Водоразделлаг-Микуньская» (1937 р.); шизофренічні заяви на «соловйовських» та «кисельовських» ток-шоу на кшталт: «Ми завжди перемагали цю гнилу Європу в усіх війнах, переможемо й зараз, хай навіть то буде ядерна війна» тощо…

Але що це означає? Про що свідчить це тотальне одержавлення свідомості, уже явна сталінізація мізків росіян? Навіщо це робиться? Задля чого громадянам РФ втовкмачується погляд на історію сумнозвісного графа Олександра Бенкендорфа, глави «ІІІ отделения его имперского величества» Миколи І. Цитуємо: «Прошлое России удивительно, настоящее болем чем великолепно, будущее же выше всего, что может себе представить самое пылкое воображение» (сказано 1833 року). Очевидно, що відбувається якась тотальна «ідеологічна мобілізація», але що вона має на меті?

Це — тлумачення Росії для того, щоб освятити агресію проти сусідніх країн (яких? Путін знає!), адже «враги России не дремлют», «мы — осажденная крепость», ба більше: «последний оплот духовности и христианства в мире геев и европейских безбожников», — таких висловлювань сотні, це вже стало практично офіційною позицією Кремля, хай навіть риторика Пєскова й Соловйова дещо відрізняється — це не змінює суті справи. Проповідь національної зверхності, ба навіть винятковості «духовних» росіян — це ґрунт, на якому гарно зростає ідеологічна підготовка Росії до війни. Є в Кремлі скажені «яструби», що готові воювати не лише в Україні та Сирії, а й проти всього світу. Наскільки їх підтримує Путін? Ось питання.

Читайте также: Россия проиграла Четвертую мировую — эксперт

Але, що важливо, без конструювання нової гіперімперської військово-мобілізаційної концепції «славетної історії» Росії (яка, звісно, ніколи й ні на кого не нападала — лише захищалась від ворогів!) ця політика не має сенсу. І така концепція вже створюється дуже швидко. Як повідомляє московське видання «Коммерсантъ», не названі конкретно «експерти Наукової ради при Раді безпеки РФ обговорили підготовку до 100-річчя революції 1917 року (якої саме? лютневої? чи жовтневої контрреволюції? — І. С.), «наголосивши при цьому на необхідності протистояти спробам свідомого спотворення цього та інших найважливіших періодів російської історії». На думку «експертів», «історична пам'ять стає об'єктом цілеспрямованих деструктивних дій з боку іноземних державних структур та міжнародних організацій, які реалізують геополітичні інтереси в руслі здійснення антиросійської політики». Тому необхідно «розробити форми профілактичної роботи» (нічого не нагадує ця лексика? — І. С.) «та оперативного реагування на спроби фальсифікації історії».

У цьому контексті «експерти Ради безпеки» виокремили п'ять найвизначніших історичних подій та періодів, які «піддаються особливо злісним фальсифікаціям». Це: 1) національна політика Російської імперії (безперечно, справедлива і найкраща! — І. С.); 2) національна політика СРСР (так само. — І. С.); 3) роль СРСР у перемозі над фашизмом (щонайменші сумніви росіян — то вже національна зрада. — І. С.); 4) пакт Молотова — Ріббентропа (був правильним та своєчасним кроком, попри всі інсинуації ворогів. — І. С.); 5) СРСР та політичні кризи в НДР, Угорщині, Чехословаччині та інших колишніх соціалістичних країнах (отже, ці держави неявно оголошено «зоною впливу» Кремля? Оголосив же Кисельов угорську революцію 1956 року спровокованою Заходом, після чого МЗС Угорщини викликало до себе посла РФ. — І. С.).

Таким чином, підсумуємо, читачу. Йдеться про речі надзвичайної ваги. Та модель історії, що її силою, бомбуванням, маніпуляціями, з використанням незабутнього рецепта доктора Геббельса (правда + напівправда + цинічна брехня в потрібній пропорції) уже 16 років нав'язують російському суспільству, — ця модель підготовлена для війни, задумана для агресії, пристосована для злісного протистояння з усіма й усім, що не належить до «русского мира». Про це треба говорити чесно й відверто. Так само як про те, що ми і світ можемо цьому протиставити.

Ігор СЮНДЮКОВ

Сообщить об ошибке — Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter